Dlaczego wykończenie mieszkania pod klucz warto zlecić profesjonalistom?

Projekt aranżacji wnętrza domu - Home Designers

Kiedy nasze wymarzone mieszkanie jest już gotowe do odbioru, czujemy euforię i jak najszybciej chcemy się do niego wprowadzić. Większość mieszkań na rynku jest jednak oddawana w stanie deweloperskim, dlatego zanim w nim zamieszkamy, należy wykonać wszystkie prace wykończeniowe. Jak to zrobić, aby nie stracić nerwów, pieniędzy i wielu godzin poświęconych na nadzorowanie ekipy remontowej, kupowanie materiałów i sprzątanie? Najbardziej komfortową i ekonomiczną opcją jest skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy wykończą mieszkanie pod klucz za nas. Poznaj kilka argumentów, które przekonają Cię, że nie warto zostawiać wykończenia mieszkania na swojej głowie.

Oszczędność czasu

Korzystając z pomocy specjalistów nie musisz martwić się o nic innego, poza wyborem stylu wnętrza i poszczególnych produktów, jednak w tym również pomoże Ci architekt. Jeśli zdecydujesz się na samodzielnie wykończenie wnętrza, musisz liczyć się z tym, że na Twojej głowie będzie aranżacja i opracowanie koncepcji, dobór wszystkich materiałów, zakup produktów, wizyta w sklepach i marketach budowlanych oraz odbiór kupionego sprzętu. Będziesz też musiał znaleźć ekipę remontową, a później nadzorować jej pracę i na bieżąco wprowadzać ewentualne zmiany. Po wszystkim zostanie Ci jeszcze sprzątanie, a dobrze wiemy, że ta czynność po remoncie, nie należy do najprzyjemniejszych.

Oszczędność pieniędzy

Wielu osobom wydaje się, że samodzielnie wykończenie mieszkania jest tańsze niż skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje. Nic bardziej mylnego! Decydując się na gotową usługę, określasz budżet na początku i nie musisz martwić się o niemiłe niespodzianki w dalszym toku prac. Jeśli realizujesz wykończenie we własnym zakresie Twój budżet prawdopodobnie ulegnie zmianie, ponieważ jeśli nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie, trudno będzie Ci oszacować, ile dokładnie będzie kosztował remont. Specjaliści wiedzą, w których elementach warto zdecydować się na wyższą jakość albo ile materiałów kupić, żeby nic się nie zmarnowało. Firma, która zajmuje się wykończeniem mieszkania pod klucz ma również swoje sprawdzone ekipy remontowe, dlatego nie będziesz narażony na ewentualne koszty poprawek. Ponadto, wykończenie mieszkania pod klucz to mniejszy podatek VAT. Jeśli kupujesz produkty wraz z usługą płacisz jedynie 8% zamiast 23% VAT, które zapłaciłbyś za materiały w markecie budowlanym.

Sprawdzona jakość produktów

Firma, która zajmuje się wykończeniem mieszkań wie jakie produkty na rynku są najbardziej trwałe i w jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą, dlatego korzystając z jej usług masz gwarancję, że zastosowane produkty posłużą Ci przez wiele lat. Projekt wykończenia mieszkania pod klucz rozpoczyna się od spotkania z architektem, który doradza w jaki sposób można urządzić mieszkanie tak, aby było estetyczne oraz funkcjonalne. Później specjalista wykonuje projekt i razem z Tobą wybiera materiały wykończeniowe, takie jak: farby, podłogi, drzwi, armatura łazienkowa oraz inne akcesoria. Ponadto, podczas trwania prac, osoba, która koordynuje projekt dogląda ekipy remontowej i czuwa nad tym, aby nie powstały żadne niedociągnięcia czy usterki.

Każdy projekt, który wykonujemy dostosowujemy do budżetu klienta. Do wyboru mamy różne pakiety, dlatego każdy może zdecydować się na najbardziej korzystną dla niego opcję. Jednak niezależnie od dokonanego wyboru gwarantujemy, że wykończenie Twojego mieszkania będzie cechowało się się przede wszystkim wysoką jakością. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, który z pakietów jest najlepszy dla Ciebie.